Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Chór mieszany ‘Gaudete’ rozpoczął swoją działalność na przełomie września i października 2004 r.

Nasze początki wyglądały skromnie – była to niewielka schola złożona z kilkorga dziewcząt dopingowanych do rozwijania swoich umiejętności przez wspaniałą prowadzącą, s. Susi Ferfoglia. Czas pokazał, że można więcej, a nasza parafia jest bogata we wspaniałe talenty – nie tylko żeńskie. Po kilku latach działalności, schola dziewczęca wzbogaciła się o sekcję męską, co na dobre rozpoczęło – aktualnie już ponad dziesięcioletni – okres działalności jako chór mieszany, czterogłosowy. Obecnie „Gaudete” liczy około 30 członków w różnym wieku i okazjonalnie współpracuje z zespołem instrumentalnym złożonym z zaprzyjaźnionych muzyków, który wpiera nas podczas większych uroczystości i koncertów.

Naszym głównym zadaniem i największą troską jest dbałość o piękno liturgii i – poprzez śpiew – pomoc w jej głębszym przeżywaniu przez wspólnotę parafialną. Dlatego też przywiązujemy ogromną wagę do starannego doboru repertuaru oraz jak najlepszego jego wykonania. Skupiamy się przede wszystkim na przygotowaniu oprawy muzycznej uroczystości i ważnych wydarzeń w życiu parafii. Można nas usłyszeń podczas odpustu parafialnego, Pasterki, Triduum Paschalnego, a często także w czasie niedzielnej mszy świętej. Od kilku lat organizujemy również koncerty kolęd.

Choć większość naszej działalności koncentruje się wokół parafii, działamy także poza nią. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w nabożeństwach, mszach i koncertach organizowanych m. in. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, u ojców Dominikanów czy Karmelitów Bosych.

Co nas wyróżnia?

Większość z chórzystów nie posiada żadnego wykształcenia muzycznego. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, którzy postanowili zaryzykować i poświecić trochę czasu śpiewając na chwałę Pana. Z tej służby czerpiemy radość i motywację do podejmowania nowych wyzwań.

Toteż jeśli chociaż raz pomyślałeś, że sam chciałbyś tak zaśpiewać, stać się częścią czegoś większego, czegoś pięknego; jeśli Twoje serce skłania się ku muzyce – zapraszamy! Nie obawiaj się, że nie potrafisz czytać nut lub wstydzisz się śpiewać publicznie. Pracujemy razem i razem uczymy się, jak pokonywać nasze ograniczenia i rozwijać talenty.

Próby odbywają się w każdy wtorek o 19:30 w salkach dolnego kościoła. Przyjdź, posłuchaj, spróbuj własnych sił – a jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.