Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci, a za tydzień błogosławieństwo rodzin. Po południu, o 15.00 z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. Następnie będzie adoracja w ciszy, a po niej, o godz. 17.30 - Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. W naszej wspólnocie parafialnej pragniemy serdecznie przywitać nowych współbraci:
o. Henryka Bogdziewicza i o. Andrzeja Skrzeka oraz diakona Dawida Bartochowskiego. Życzymy im natchnień Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej, którą będą pełnić w naszej parafii.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msze święte o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży w nowym roku szkolnym będą odprawione:
- o 8.00 dla klas VI-VIII - Szkoły Podstawowej nr 114 oraz uczniów Szkoły Podstaw. nr 128
- o 9.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek i klas I-V Szkoły Podstawowej nr 114
Prosimy rodziców, aby zadbali o obecność dzieci i młodzieży na Mszy Świętej w tym dniu. Uczniów szkół średnich zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: Zapraszamy ministrantów i lektorów i ich rodziców na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Mszy zapraszamy na wspólną Agapę.
Godzina Święta zostanie odprawiona w kaplicy Kalasancjusza o godz. 17.00.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla uczniów szkół podstawowych będzie o godz. 16.30. Pół godziny wcześniej rozpocznie się spowiedź. Chorych w domach odwiedzimy przed południem.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy o godz. 8.00. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych: o godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Msza Święta i adoracja do godz. 21.00. Zapraszamy szczególnie te osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich chórzystów i nowe osoby, które chciałyby się dołączyć do chóru parafialnego Gaudete, na pierwsze spotkanie w tym roku, które odbędzie się w piątek, 6 września, o godz. 20.00.
- Dzieci lubiące śpiewać zapraszamy do scholi parafialnej. Próby scholi będą w piątki o 15.30. Serdecznie zapraszamy już w ten piątek, 6 września.

6. Centrum Kultury Calasanz zaprasza serdecznie na zajęcia w nowym roku szkolnym.
W przyszłą niedzielę po mszach świętych o 11.00 i 12.30 będzie się można spotkać z osobami prowadzącymi zajęcia i otrzymać szczegółowe informacje. Na zajęcia zapraszamy od poniedziałku 9 września. Aktualny grafik zajęć znajduje się w biurze i na stronie internetowej Centrum Kultury.

7. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Maria Gorzkowska, Maria Rokita, Aleksander Czekierda. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…