Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w lipcu świętują małżeńskie jubileusze, a za tydzień tradycyjnie błogosławieństwo dzieci.
- Po południu, o godz. 18.30 nabożeństwo modlitewne i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu przypadają:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza Święta w intencji powołań zostanie oprawiona o godz. 18.00. Wcześniej, o 17.00 w kaplicy Kalasancjusza zostanie odprawiona Godzina Święta.
- Pierwszy Piątek Miesiąca. W czasie wakacji nie ma Mszy Świętej o godz. 16.30. Okazja do spowiedzi będzie podczas Mszy Świętych porannych i wieczornej.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 7.30. Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o godz. 17.00 różaniec, potem Msza Święta i adoracja do godz. 21.00.

3. Jak zapewne wiecie, w Rzeszowie nasz Zakon kończy budowę nowoczesnego kompleksu edukacyjnego, w którym od września rozpocznie naukę ponad 250 dzieci. Dyrektorem szkoły jest o. Mariusz Siódmiak, przed laty pracujący w naszej parafii. Jako wspólnota parafialna możemy dołożyć naszą „cegiełkę” do tego nowego dzieła naszej prowincji, przez ufundowanie wyposażenia jednej z sali lekcyjnych. Całkowity koszt to 30 tys., ale liczy się oczywiście każda kwota, którą zbierzemy. Dlatego dzisiaj i przez najbliższe dwie niedziele sierpnia do skarbony – serca będzie można składać ofiary na wyposażenie jednej sali lekcyjnej. Jeśli ktoś miałby życzenie przekazania jakiejś szczególnej indywidualnej darowizny, proszony jest o kontakt z o. proboszczem.

4. W minioną środę w Jeleniej Górze – Cieplicach zmarł w wieku 60 lat nasz współbrat, o. Józef Dyrba. Przez kilka miesięcy, przed laty, pracował także w naszej parafii. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…