Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

W Warszawie w dniach 1-3 maja odbył się Pijarski Synod Młodych. Spotkanie rozpoczęło się na warszawskich Siekierkach (parafii pijarskiej), gdzie zebrało się 90 uczestników. Oficjalnego otwarcia dokonał ojciec Józef Matras - prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Gościem specjalnym podczas spotkania był ksiądz biskup Marek Solarczyk, który wygłosił dla nas konferencję: Jakie wyzwania stawia Ksiądz Biskup młodzieży dzisiaj? Przewodniczył również uroczystej mszy odpustowej na zakończenie w Sanktuarium na Siekierkach, która była połączona z 75. rocznicą pierwszych objawień Jezusa i Matki Bożej.

W Komitecie Organizującym Pijarski Synod Młodych znalazła się młodzież z naszej parafii: Katarzyna Barnaś, Anna Czekaj, Joanna Czekaj, Magdalena Kiwior, Rafał Cycoń, Łukasz Preiss oraz o. Jacek Wolan SP, były duszpasterz studentów. Przez pół roku koordynowali spotkania lokalne w pijarskich placówkach z całej Polski oraz pracowali nad przygotowaniem prowincjalnego spotkania w Warszawie.

Wydarzenia poprzedzające Synod Prowincjalny odbywały się również w naszej parafii. Był to Synod Lokalny, w którym uczestniczyło ponad stu młodych ludzi w dniach 18-22 marca. Do Warszawy pojechała delegacja z naszej parafii: o. Piotr Wiśniowski, Anna i Tomasz Kożuch (Duszpasterstwo Akademickie Plus), którzy mieli również okazję opowiedzieć o swoim rozeznawaniu powołania do małżeństwa, Joanna Krawczyk (Wieczysta Młodzież) oraz Mateusz Łyczko, Łukasz Kudyba, Szymon Lipnicki (Liturgiczna Służba Ołtarza).

Kolejnym etapem jest Pijarski Synod dla Europy w Salamance, na który zostali wysłani o. Jacek Wolan SP, Katarzyna Barnaś oraz Rafał Cycoń, którzy będą głosem młodzieży z Polskiej Prowincji.