Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

W dniu 3 maja 2018 roku 110 dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 114 oraz Szkoły Podstawowej nr 128 po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa w Komunii Świętej, której udzielił ksiądz proboszcz Andrzej Tupek.

Dzieci wraz z rodzicami przygotowywały się do tej uroczystości przez szereg spotkań i katechez prowadzonych przez Ojca Dawida Borkowskiego. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem dzieci przed kościołem. Na znak przypomnienia dzieciom ich pierwszego sakramentu - chrztu świętego, ksiądz proboszcz dokonał aspersji (aktu pokutnego polegającego na pokropieniu przez celebransa wodą święconą ludzi zgromadzonych na liturgii), a następnie z radością i śpiewem, dzieci w procesji weszły do kościoła.

Nad przebiegiem i przygotowaniem całej liturgii czuwał Ojciec Dawid, natomiast s. Loredana, p. Organista, p. Ela wraz z scholką parafialną, dbały o piękno śpiewu w czasie Mszy Świętej.

Dzieci wraz z rodzicami w podziękowaniu przede wszystkim pokreślili, że dziękują za ten wielki Dar - Jezusa Eucharystycznego, którego przyjęli po raz pierwszy. Następnie dziękowali Ojcu Proboszczowi za udzielenie Komunii Świętej, Ojcu Dawidowi za miłość, którą obdarzył dzieci w czasie przygotowań, za wielki trud i poświęcenie. Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach tej uroczystości składamy serdeczne Bóg zapłać.

Mateusz Łyczko - Ceremoniarz
​o. ​Dawid Borkowski