Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Ponad trzydzieści osób wzięło udział w ostatnim przed wakacjami spotkaniu Kręgu Przyjaciół Misji Pijarskich, jakie odbyło się w naszej parafii w czwartek 12 maja 2016 roku.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Po nabożeństwie majowym wszyscy Przyjaciele i Sympatycy Pijarskich Misji spotkali się w dolnym kościele przy herbacie i ciastku. Spotkanie poprowadzili klerycy z grupy misyjnego naszego WSD: Dawid, Emil, Paweł i Aleksander. Dwaj ostatni pochodzą z Białorusi i to właśnie dzięki ich prezentacji i świadectwu zebrani mogli bliżej poznać realia pracy naszych Współbraci za wschodnią granicą. W dalszej części spotkania odczytany został list o. Janusza Furtaka, który od kilku miesięcy posługuje w Chile.

Jak to zwykle bywa na naszych spotkaniach, pojawiło się wiele pytań dotyczących m.in. aktualnej sytuacji konkretnych pijarów posługujących na misjach. Warto pamiętać, że każdy z Przyjaciół Misji Pijarskich objął swoim patronatem jednego z naszych misjonarzy, modląc się w jego intencji i w intencji jego posługi. Właśnie dlatego wspomniane pytania i zainteresowanie nie powinny nikogo dziwić.

Na zakończenie spotkania niżej podpisany, odpowiedzialny za KPMP na Wieczystej – świadomy tego, że od przyszłego roku akademickiego skład grupy misyjnej naszego WSD zapewne ulegnie zmianie – wyraził klerykom wdzięczność za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i prowadzenie wszystkich dotąd odbywających się w parafii spotkań Kręgu Przyjaciół Misji.

o. Piotr Recki SchP