Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

Już od wielu lat Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata przeżywana jest w naszej parafii bardziej uroczyście niż zwykłe niedziele. A to wszystko za sprawą Liturgicznej Służby Ołtarza, która właśnie tego dnia przeżywa swoje patronalne święto.

Nie inaczej było w tym roku. W niedzielę, 23 listopada br., w czasie Mszy św. o godz. 11.oo przy ołtarzu zgromadziła się niemal cała Liturgiczna Służba.

Tego dnia dziewczęta z naszej parafialnej scholii oraz nasi ministranci i lektorzy ponowili swoje, złożone niegdyś przyrzeczenia.  Były w tym gronie również osoby, które w tę niedzielę wypowiedziały tekst przysięgi po raz pierwszy.

Od tego momentu nasza parafialna scholka powiększyła się o kolejnych dziewięć dziewcząt i liczy w tej chwili trzydzieści dwie osoby. Powiększyła się również grupa chłopców stojących przy ołtarzu. Dołączyło do niej szesnastu nowych chłopców, którzy po sześciomiesięcznej formacji, z rąk o. Proboszcza przyjęli komże i stali się kandydatami.

W ten sposób grupa chłopców tworzących Liturgiczną Służbę Ołtarza bardzo mocno zbliżyła się do liczby osiemdziesięciu.

Ciesząc się z tego, że wciąż nie brakuje chętnych, pragnących służyć przy ołtarzu, wyrażam moją wdzięczność wszystkim Rodzicom. Dziękuję za Waszą troskę i za dobrą, owocną współpracę w dziele formowania naszych najmłodszych Parafian.

o. Piotr Recki SchP
opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza