Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

W niedzielę 16 listopada 2014 roku przeżywaliśmy Uroczystość ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej, Patronki naszej Parafii.

Tego dnia gościliśmy wśród nas o. Mateusza Pindelskiego SP, który - przebywając w Rzymie - pełni obecnie funkcję Asystenta Generalnego naszego Zakonu. Warto jednak przypomnieć, że o. Mateusz pierwsze dwa lata swojego kapłańskiego życia spędzał właśnie w parafii na Wieczystej.

Na wszystkich Mszach św. tego dnia o. Mateusz głosił okolicznościową homilię, a o godz. 12.3o przewodniczył uroczystej Sumie odpustowej i eucharystycznej procesji wokół kościoła. Razem z nim przy ołtarzu stanął m.in. Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, o. Józef Matras SP.

Uroczystość odpustowa to zawsze szczególna okazja do tego, by dziękować Panu Bogu za błogosławieństwo, którym nas obdarowuje. Tego dziękczynienia nie mogło zabraknąć i tym razem. Nie mogło zabraknąć także słowa ,,dziękuję” wypowiedzianego w stronę wszystkich ludzi dobrej woli. Słowo to wypowiedział proboszcz parafii o. Andrzej Tupek SP, wyrażając wdzięczność obecnym przy ołtarzu kapłanom i wszystkim naszym Parafianom, którzy swoją modlitwą, ofiarą i czynionym dobrem razem z nami tworzą tę pijarską parafię.

o. Piotr Recki SchP