Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 małżonkowie wraz z tegorocznymi jubilatami odnowią przysięgę małżeńską.

Po południu:
- na godz. 16.30 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu parafialnego chór Gaudete, scholi parafialnej oraz solistów.
- Spotkanie modlitewne Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych będzie o 17.30 w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

2. Jutro, w ostatni dzień roku, zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno–błagalne o g. 17.30, a następnie na Mszę o godz. 18.00. Będzie to okazja do podziękowania Bogu za otrzymane dobro, przeproszenia za grzechy i zaniedbania oraz prośby o błogosławieństwo w roku nadchodzącym. Nie będziemy już odprawiali Mszy o 24.00.

3. We wtorek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. W tym tygodniu przypada:
- Pierwszy Czwartek Miesiąca: „Godzina Święta” zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Kalasancjusza.
- Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza św. dla dzieci i gimnazjalistów będzie o 16.30. Wcześniej spowiedź od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy do południa.
- Pierwsza Sobota Miesiąca: O godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych, o 18.00 Msza św. w tej intencji, a po niej adoracja do godz. 21.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Dawnym zwyczajem błogosławić będziemy kredę oraz kadzidło, które będzie można wtedy otrzymać przy wyjściach z kościoła.

6. Plan kolędy w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco:

2 stycznia (środa) – Włodkowica 8, Ułanów 38 A, Janickiego 6
3 stycznia (czwartek) – Ułanów – domy, Łąkowa – domy, Spadochroniarzy, Janickiego 1A, Łąkowa 10, 14, 16
4 stycznia (piątek) – Markowskiego 4, 6, 8, 10, 15
5 stycznia (sobota) – Jana Pawła II: 31, 33, 33a, 35, 35a, 35b

7. Tradycyjnie nasi najmłodsi parafianie włączają się w ogólnopolską akcję Kolędnicy Misyjni. W tym roku wspieramy dzieci z Rwandy i Burundi. Jeżeli ktoś będzie chciał wspomóc nas w tym pięknym dziele, to 6 stycznia kiedy przypada Misyjny Dzień Dzieci, w godzinach 15.30-18.30 będziemy odwiedzać domy tych, którzy otworzą nam swoje mieszkania. Adresy będzie można podać w dniu kolędowania na Mszach św. przed południem.
Jeżeli ktoś nie będzie mógł nas przyjąć 6 stycznia, a chciałby wesprzeć dzieło misyjne, to będzie taka możliwość dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00, przy wyjściu z kościoła.

8. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Małgorzata Tyrała, Feliks Duda, Barbara Chwastek, Jan Solak, Zofia Felińska, Władysław Sokolnicki. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…


Centrum Kultury Calasanz zaprasza na warsztaty umiejętności wychowawczych "Szkoła dla Rodziców i Wychowawców". Warsztaty są cyklem 8 spotkań, podczas których rodzice mogą zdobyć wiedzę na temat rozwoju dziecka oraz umiejętności, które pozwolą radzić sobie w wielu nowych, a także trudnych dla nich sytuacjach związanych z procesem wychowania. Celem warsztatów jest wspieranie rodziców i opiekunów w wychowaniu dzieci, lepsze rozumienie komunikatów wysyłanych przez dzieci, budowanie prawidłowych relacji rodzice-dziecko opartych na wzajemnym szacunku, doskonalenie umiejętności porozumiewania się, wzmacnianie pozytywnych postaw wychowawczych oraz wymiana doświadczeń. Zajęcia będą prowadzone przez Panią Magdalenę Sabik, pedagoga specjalnego, licencjonowanego trenera Szkoły dla Rodziców, w soboty przed południem od lutego do marca. Koszt uczestnictwa w 8 spotkaniach to 400 zł. szczegółowe informacje i zapisy u o. Dawida bądź w Centrum Kultury Calasanz.