Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w październiku obchodzą małżeńskie jubileusze. Za tydzień natomiast po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo dzieci.
Dzisiaj po południu: o godz. 16.00 – Msza Święta dla przedszkolaków, o 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.15 – Nabożeństwo Różańcowe.

2. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia uwielbiamy Boga wspominając ludzi świętych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Nie wystarczy zatem nawiedzenie cmentarza i modlitwa nad grobami najbliższych. Prawdziwym darem dla naszych bliskich zmarłych jest ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętej i przystąpienie do Komunii Świętej. W naszym kościele Msze Święte będą według porządku niedzielnego. Po południu, na godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory i modlitwę za zmarłych.

3. Piątek to Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione do południa o godz. 6.30, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 16.30, 18.00, 19.15.

4. W tym tygodniu przypada:Pierwszy Piątek Miesiąca: Msza Święta dla dzieci i młodzieży o g. 16.30. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź. Chorych odwiedzimy przed południem.Pierwsza Sobota Miesiąca: Wieczorem zapraszamy do modlitwy w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych. W tej intencji o 18.00 Msza Święta, a po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00.

5. Z tyłu kościoła na stoliku są jeszcze do zabrania kartki na wypominki. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być w listopadzie, czy całoroczne. Przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 odmawiamy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

6. A teraz wysłuchajmy kilku znań od Stowarzyszenia „Koliber”. „Każdy z nas czeka na święta, lubimy w rodzinnym gronie celebrować ważne wydarzenia, cieszą nas wspólnie spędzane chwile. Dzieci z oddziału onkologii i hematologii i ich rodzice tak jak my, chcieliby świętować. Ale nie wszyscy w Wigilię zasiadają przy rodzinnym stole, są też tacy, którzy Wielkanoc spędzają na szpitalnym łóżku. Dzieciom z Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i ich rodzicom chcielibyśmy taki wigilijny i wielkanocny stół zapewnić. Prawdziwy świąteczny stół, z białym obrusem, potrawami nie na plastikowych szpitalnych talerzach. Takich świąt i różnych okazji jak Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, których obchodzenie jest dla nas oczywiste, jest wiele w ciągu roku. Nie chcemy, żeby ich to ominęło, nie można tego zostawiać na później. Będziemy wdzięczni, jeżeli zechcecie nam w tym pomóc.Wspólnie możemy sprawić, że ze szpitalnego łóżka zobaczą pierwszą gwiazdkę, że przy wielkanocnym stole będą dzielić się jajkiem, że Dzień Dziecka będzie wypełniony najlepszymi wrażeniami.O to Was prosimy.Kwestę przed kościołem prowadzi dzisiaj „Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową KOLIBER” działające od 18 lat na rzecz dzieci leczonych w Uniwersyteckim Szpitalu dziecięcym w Krakowie.