Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień błogosławieństwo małżonków, którzy w październiku świętują małżeńskie jubileusze. Po południu, o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Msza św. dla dzieci przedszkolnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

3. Serdecznie dziękujemy dzisiejszym gościom: o. Piotrowi Reckiemu za głoszone kazania z okazji Niedzieli Misyjnej oraz klerykom naszego pijarskiego seminarium za pomoc w liturgii i rozprowadzanie materiałów misyjnych.

4. Młodzież klas I szkół średnich, bezpośrednio przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkania, które odbywają się w środy o godz. 19:00 lub w czwartki o godz. 19:20. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie zapisali się do odpowiedniej grupy. Możliwość zapisu do końca października!

5. Zapraszamy wszystkie dziewczynki i dziewczęta, lubiące śpiewać, do wspólnego śpiewania na chwałę Boga i dla radości parafian. Próby scholi parafialnej odbywają się w piątki od 15.30 do 17.00 w salce pod kościołem.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary, które złożyliście w ubiegłym tygodniu na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia". Złożyliście kwotę 5 900 zł.

7. Nadal można składać wypominki za zmarłych. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty z kartkami. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne. Wypominki prosimy składać na tacę lub przynosić do zakrystii.

8. Stowarzyszenie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową „Koliber” zwraca się do nas z następującym przesłaniem: „Nie wszyscy w Wigilię zasiadają przy wspólnym, rodzinnym stole, są też tacy, którzy Wielkanoc spędzają na szpitalnym łóżku. Dzieciom z Oddziału Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i ich rodzicom chcielibyśmy taki wigilijny i wielkanocny stół zapewnić. Prawdziwy świąteczny stół, z białym obrusem, potrawami nie na plastikowych, szpitalnych talerzach. Takich świąt i różnych okazji jak Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy, Dzień Dziecka, których obchodzenie jest dla nas oczywiste, jest wiele w ciągu roku. Nie chcemy, żeby ich to ominęło, nie można tego zostawiać na później. Będziemy wdzięczni, jeżeli zechcecie nam w tym pomóc.
Kwesta na rzecz Stowarzyszenie odbędzie się w przyszłą niedzielę, po Mszach św.

9. Dzisiaj przed kościołem można nabyć kremówki papieskie; ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na duszpasterstwo dzieci i młodzieży naszej parafii.

10. Z tyłu kościoła na stoliku jest wyłożona gazetka „CHiT”, zawierająca m.in. artykuły o jubileuszu wyboru Jana Pawła II oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Józef Trystuła. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...