Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

 1. Dzisiaj wystawienie Najświętszego Sakramentu wyjątkowo nie o godz. 15.00, a o godz. 18.30 i kolejny dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia. Jutro będzie podobnie. W pozostałe dni Nowenna będzie po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
 3. Przez cały tydzień obchodzimy uroczyście Oktawę Wielkanocy, dlatego w najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy, nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Msza Święta przy ołtarzu polowym w Łagiewnikach, zostanie odprawiona o godz. 10.00. W tym dniu rozpoczyna się również Tydzień Miłosierdzia.
 5. Dzisiaj przy wyjściach z kościoła jest do nabycia nowy numer naszej parafialnej gazetki Głos Ostrej Bramy, w której można przeczytać rozważania o modlitwie oraz o ostatnich wydarzeniach w naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia egzemplarza.
 6. W przyszłą sobotę - 7 kwietnia serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Cracow Guitar Quartet (Krakowskiego Kwartetu Gitarowego), który odbędzie się w sali Centrum Kultury Calasanz pod kościołem, po Mszy Św. wieczornej, ok. g.18.45.
  W programie kompozycje m.in. Bacha, Boccheriniego oraz muzyka brazylijska.
 7. Są jeszcze ostatnie miejsca na spotkania dla małżonków w ramach „Wiosennego przeglądu małżeństwa”. Jest to propozycja duszpasterstwa małżeństw w naszej parafii w postaci 8 randek tematycznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 7 marca o godzinie 17. Terminy pozostałych spotkań można znaleźć na plakacie, gdzie również znajduje się adres mailowy, pod który należy napisać, zgłaszając swój udział. Zapewniamy opiekę do dzieci.
 8. Organizujemy w maju od 25 do 27 pielgrzymkę do kilku sanktuariów: w Warszawie, do Niepokalanowa, Gietrzwałdu Świętej Lipki i Błotnicy. Koszt od osoby - 400 zł, które można wpłacić w dwóch ratach – pierwszą do 4 kwietnia. Zapisy w zakrystii.
 9. Dzisiaj do skarbony - serca odbywa się kolejna zbiórka na pomoc rodzinom z Syrii w ramach inicjatywy Rodzina - Rodzinie. Ponieważ jest okres świąteczny, ofiary można będzie składać także jutro i w najbliższą niedzielę.

Zmartwychwstały Chrystus

niech pomaga każdej i każdemu z Was

w codziennym zmartwychwstawaniu z własnych słabości

i stanie się na nowo fundamentem dla Waszej wiary, nadziei i miłości

Alleluja