Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w marcu świętują małżeńskie jubileusze. O godz. 16.30 zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Ze spowiedzi będzie można skorzystać jutro, we wtorek i w środę od godz. 18.00.

3. Program celebracji Triduum Wielkiego Tygodnia przedstawia się następująco:

- W Wielki Czwartek w godzinach rannych nie odprawia się Mszy Świętych. Zapraszamy natomiast wieczorem na godz. 18.00 na uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” do g. 22.00.

- W Wielki Piątek adoracja w „Ciemnicy” od g. 7.00. W godzinach przedpołudniowych adoruje młodzież gimnazjalna i dzieci. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii adoracja całonocna według następującego porządku:

GODZINA

GRUPA PARAFIALNA

REJON PARAFII

21.00 - 22.30

Rodziny Domowego Kościoła
i Chór Parafialny

 ul. Ostatnia, Kantora, Śliczna

22.30 -24.00

Studenci
i młodzież szkół średnich

ul. Ugorek, Fiołkowa (stare bloki)

24.00 – 1.30

Odnowa w Duchu Świętym 
i Wolontariat Parafialny

ul. Włodkowica i Janickiego

  1.30 - 3.00

Kręgi Biblijne
i Koło Radia Maryja

ul. Meissnera 21, 33 i 35 i domy oraz Łąkowa, Ładna, Ogrodnicza,

  3.00 - 4.30

Żywy Różaniec, Grupa Różańca Papieskiego
i Medytacji

ul. Pszona, Mogilska, Jana Pawła II, Czyżyńska, Janusa i Markowskiego

  4.30 - 6.00

Rada Parafialna
i  Akcja Katolicka

ul. Fiołkowa – nowe bloki
i Ułanów (bloki i domy)

  6.00 - 7.00

 

Straż Honorowa NSPJ 

ul. Meissnera 4 i 6, Żwirki i Wigury i ulice za stadionem Wieczysta

- W Wielką Sobotę: Święcenie pokarmów odbywać się będzie od godz. 9.00 do 15.00. Adoracja przy Grobie Pańskim będzie trwała do godz. 15.30. Potem do godz. 19.00 kościół będzie zamknięty, aby przygotować go do liturgii wieczornej.
- Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o g. 20.00. Prosimy o przyniesienie z sobą świec z osłonami. Bezpośrednio po liturgii wyruszy Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła.
Plan Triduum jest wywieszony w gablotach i jest też na stronie internetowej.

4. Do skarbony - serca prosimy dzisiaj o składanie ofiar na kwiaty do wielkanocnego i całorocznego dekorowania kościoła. W Niedzielę Wielkanocną natomiast odbędzie się kolejna zbiórka na pomoc rodzinom z Syrii.

5. Organizujemy w maju od 25 do 27 pielgrzymkę do kilku sanktuariów: w Warszawie - Świątynia Opatrzności Bożej, Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, kościół św. Stanisława Kostki, do Niepokalanowa, Gietrzwałdu Świętej Lipki i Błotnicy. Koszt od osoby - 400 zł, które można wpłacić w dwóch ratach – pierwszą do 4 kwietnia. Zapisy w zakrystii.

6. Na Mszy wczoraj i dzisiaj o 6.30 błędnie podaliśmy, że jutro jest Uroczystość Zwiastowania i przyjęcie Duchowej Adopcji. Uroczystość ta została przeniesiona na 9 kwietnia.

7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Mieczysław Woltyński i Władysława Niewiadomska. Polecajmy dusze tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…