Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka, a za tydzień będzie błogosławieństwo małżonków, którzy w październiku świętują jubileusze.
Po południu: - o godz. 15.30 będzie Msza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. - o godz. 17.15.zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe.

2. Spotkanie członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek, 17 października po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym.

3. W najbliższy wtorek Mamy z Wieczystej zapraszają na spotkanie z autorką bloga: kucharenka.pl, która opowie o tym jak pokochać gotowanie i efektywnie wykorzystać czas w kuchni z małym dzieckiem. Spotkanie rozpocznie tradycyjnie się o 10:30.

4. Dyrekcja i społeczność ZSO nr 9 przy ul. Seniorów Lotnictwa serdecznie zapraszają byłych pracowników, absolwentów i sympatyków XXIII Liceum Ogólnokształcącego na jubileusz 25-lecia szkoły. W programie Msza św. w naszym kościele, w sobotę, 22 października o godz. 9:00. Pozostała część programu w budynku szkoły. Szczegóły na plakacie.

5. Zapraszamy na koncert w klimacie Światowych Dni Młodzieży pt. "Przeżyjmy to jeszcze raz". Koncert organizuje nasze Duszpasterstwo Akademickie Pijarów i przyjaciele. Odbędzie się w przyszłą niedzielę, 23 października o godz. 16:00 w naszym kościele. Będzie to połączenie wspomnień wolontariuszy, uczestników i rodzin z naszej parafii oraz utworów wykonywanych podczas Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami wrócić do tych niezapomnianych lipcowych dni lub przekonać się, co się wtedy u nas działo.

6. Centrum Kultury CALASANZ zaprasza do skorzystania z szerokiej oferty zajęć, które organizuje. Już teraz zachęcamy do zapisania dziecka na zimowisko połączone z nauką jazdy na nartach, które odbędzie się w dniach od 6 do 11 lutego w Zawoi. Zapisy – do końca października. Szczegóły na okolicznościowych plakatach.

7. Klub Seniora organizuje wyjazd do Wadowic, który odbędzie się w najbliższy wtorek (18 października). Są jeszcze dwa wolne miejsca. Uczestników informujemy, że wyjazd będzie o godz. 9.00 z parkingu przy kościele.

8. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek 8 506 zł, które zasilą Fundusz Stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. W zakrystii można zamawiać intencje Mszy Św. na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przyjmujemy również intencje Mszy Św. gregoriańskich. Można też składać wypominki za zmarłych. Z tyłu kościoła są wyłożone koperty z kartkami na wypominki. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne. Kartki w kopertach z wypisanymi imionami zmarłych przynosić można do zakrystii lub składać na tacę.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji klerycy rozprowadzać będą misyjne kalendarze i pocztówki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla uchodźców w Chile, gdzie pracują nasi pijarzy z Polski.

11. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Maria Harmatys, Franciszka Rusowicz. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie