Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
 1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo rodzin, a za tydzień tradycyjnie będzie błogosławieństwo matek oczekujących na urodzenie dziecka. Po południu zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.

  Za tydzień o godz. 15.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i rodziców.
 1. W tygodniu zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane są: dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla wszystkich wiernych – w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Proponujemy także wspólne odmawianie różańca nieco później, czyli od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 w kaplicy św. Józefa Kalasancjusza (otwarte jest tylko wejście do kaplicy). Jest to pora bardziej dogodna m.in. dla później kończących pracę lub zajęcia na studiach.
 1. Dzisiaj przypada XVI Dzień Papieski pod hasłem: "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z tej racji przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Pieniądze będą przeznaczone na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miejscowości.
 1. Spotkanie Grupy Wolontariatu będzie jutro, o godz. 19.00 w dolnym kościele. Zapraszamy osoby już działające jak i nowe. Także cały czas prosimy o zgłoszenia osób, którym nasi wolontariusze by mogli pomagać.
 1. W najbliższy wtorek 11 października odbędzie się cotygodniowe spotkanie grupy Mam z Wieczystej. Gościem będzie instruktorka pływania dzieci i niemowląt. Spotkanie rozpocznie się jak zwykle o 10.30 w sali dolnego kościoła.
 1. W tym tygodniu przypada Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku przy tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli mieszkających i uczących w naszej parafii na Mszę Świętą w ich intencji w najbliższy wtorek, o godz. 18.00 oraz na późniejszą agapę.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 1. Klub Seniorów działający przy naszym Centrum Kultury, zaprasza na spotkanie tematyczne pt.  „Zasady zdrowego żywienia u osób starszych”, które poprowadzi dietetyk. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek o godz. 10.00. Klub Seniorów zaprasza także na wycieczkę do Wadowic, we wtorek 18 października. W programie zwiedzanie Domu Jana Pawła II, Bazyliki Ofiarowania NMP oraz Klasztoru Ojców Karmelitów. Wyjazd o 8.00 rano. Koszt (w zależności od ilości chętnych) od 25 do 35 zł. Zapisy w zakrystii.

  Centrum Kultury CALASANZ zaprasza także na lekcje języka angielskiego: dla dzieci we wtorek na godz. 17.00 i dla dorosłych we czwartek na godz. 18.00.
 1. Od dzisiaj, tylko w zakrystii można zamawiać intencje Mszy Św. na pierwsze półrocze przyszłego roku. Przyjmujemy również intencje Mszy Św. gregoriańskich. Bardzo prosimy zwłaszcza wszystkich jubilatów o wcześniejsze zarezerwowanie sobie terminu Mszy Św.
 1. Od przyszłej niedzieli będzie można składać wypominki za zmarłych. Już dzisiaj, z tyłu kościoła są wyłożone koperty z kartkami na wypominki. Prosimy o zaznaczenie, czy wypominki mają być listopadowe czy roczne. Kartki w kopertach z wypisanymi imionami zmarłych przynosić można do zakrystii lub składać na tacę.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Krystyna Zimniak, Bronisława Rachwaniec, Grażyna Szustkiewicz, Wiesław Małolepszy, Anna Krajewska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…