Szczęść Boże!
Dzisiaj jest 12 czerwca 2024 rok

 

Pietas et Litterae!

 
Foto-Galerie

wakacje 2011 r.
Kolonia Parafialna we Władysławowie

W dniu 6 lipca 2011 ok. godz. 23, grupa 46 dzieci z naszej parafii wraz z opiekunami wyruszyła na kolonię do Władysławowa.
Na miejsce dotarliśmy rano 7 lipca i przez następne 13 dni do 20 lipca 2011 trwała nasza przygoda wakacyjna „Wakacje z Piratami”.
Na ten czas ośrodek „Martusia” we Władysławowie, w którym zamieszkaliśmy, stał się naszym okrętem, kierownik kolonii ojciec Tomasz Olczak SP został „kapitanem”, opiekunowie – „bosmanami”, grupy zostały nazwane „załogami” natomiast koloniści zostali „majtkami”, którzy przez cały okres pobytu na kolonii zdobywali sprawności, aby na zakończenie kolonii móc zostać mianowanymi na piratów.
Przez ten czas wspaniałej zabawy i wypoczynku, dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach, które pomagały rozwijać ich zdolności oraz zdobywać nowe umiejętności.

Rozpoczęliśmy od apelu, na którym każdy kolonista został oficjalnie mianowany na „majtka pokładowego” oraz przypieczętował „kodeks piracki”, który nas obowiązywał.
Każdy dzień przynosił nowe wyzwania i przygody, w sumie zdobyliśmy aż 10 sprawności pirackich: atleta, bard okrętowy, szermierz, artysta pokładowy, bajarz, myśliciel, kreator mody pirackiej, poszukiwacz skarbu, konstruktor i bombardier. Sprawności zdobywaliśmy indywidualnie i załogami. Wszystkie nasze przygody i refleksje zostały spisane w dzienniku pokładowym, który każdego dnia był przekazywany innej załodze.
Nie zapominaliśmy w tym wszystkim o Bogu, codzienna Eucharystia oraz słowo Boże i kazania, których słuchaliśmy ze zrozumieniem, pozwalały nam się wyciszyć i odnaleźć Boga i siebie nawzajem.
Nasza przygoda niestety dobiegła końca, ostatniego dnia przeszliśmy „chrzest piracki” i każdy majtek pokładowy został mianowany „piratem”. Na zakończenie wieczoru rozdaliśmy nagrody za konkursy i podziękowaliśmy gospodarzom za gościnę. Następnego dnia rano, po wspólnym śniadaniu „zapakowaliśmy się „ do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Na miejsce dotarliśmy po godz. 20, 20 lipca 2011.
Organizatorzy kolonii bardzo dziękują za pomoc osobom indywidualnym i firmom, dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć, za wsparcie rzeczowe i finansowe.

A. Mozgała

GALERIE